LKA očima posluchačů - březen 2019

18. března 2019
18 Bře

Martin Hanuš

Mám-li se zamyslet nad tím, co mě napadne jako první, když se řekne Liberálně konzervativní akademie, je to slovo „pestrost“. Tu vidím především ve skladbě jednotlivých vzdělávacích bloků. Ačkoliv je LKA cílena především směrem k politologii a politickému prostředí obecně, oceňuji její zaměření také na další obory, které s politologií souvisí, jako např. právo, ekonomie nebo marketing.

Vedle obsahové pestrosti bych dále zmínil také různorodost spočívající v účasti vyučujících, kteří představují odborné kapacity ve svém oboru. Musím přiznat, že s takovou plejádou zajímavých osobností je možné setkat se na jednom místě jen málokde. Výklad dané materie je v jejich podání poutavý a s využitím prezentací a praktických příkladů zřídka sklouzne do klasické přednášky, což lze ocenit zejména v odpoledních, poobědových hodinách :-)

Do třetice vnímám souvislost se slovem „pestrost“ v programu jednotlivých vzdělávacích dnů, v nichž se střídají témata dopoledních a odpoledních částí a je možné se tak těšit na nové informace z různých oborů.

Účast v LKA tedy mohu těm, kteří si chtějí buď procvičit své znalosti, anebo se dozvědět něco jiného, jen doporučit.